Informācija par COVID-19


Informācija, kas ievietota latviešu valodā ir paredzēta tikai Latvijas iedzīvotājiem. Visas pārējās lapas, kas ir saistītas šajā navigācijā ir globāla satura, tāpēc var nebūt saskaņā ar Latvijas tiesību aktu prasībām.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem mūsdienās ir veselības uzlabošana. AstraZeneca, kā pasaules biofarmācijas uzņēmums, ar izpētes, atklājumu un komerciālo pieredzi inovatīvu zāļu izplatīšanā veic būtisku ieguldījumu veselības aprūpes jomā, tostarp sirds un asinsvadu / metabolās slimībās, vēža un elpošanas ceļu, iekaisuma un autoimūno slimību ārstēšanā.

1999. gada 6. aprīlī uz vienlīdzīgiem noteikumiem apvienojās divas lielas zāļu ražotājfirmas - Astra (Zviedrija) un Zeneca (Lielbritānija).

Kopš 1999. gada 1. jūnija jaunā organizācija darbojas pasaulē kā vienots uzņēmums ar jaunu identitāti - AstraZeneca. AstraZeneca Latvijā pastāv jau kopš 1997. gada, kad Latvijā pārstāvniecību atver Astra AB.

Kompānijas plašais produktu portfelis ietver pasaulē nozīmīgas zāles šādās terapijas grupās – onkoloģija (prostatas, krūts dziedzera vēzis), kardioloģija (koronārā sirds slimība, hiperlipidēmija, sirds mazspēja, hipertensija), anestēzija, kuņģa-zarnu trakta slimības (ezofagīts, kuņģa čūla, gastroezofagāla atviļņa slimība, Helicobacter pylori izskaušana), psihiatrija (šizofrēnija), alergoloģija, pulmonoloģija (astma un hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS)).

2013. gads kļuvis nozīmīgs AstraZeneca vēsturē ar darba uzsākšanu jaunā terapijas jomā- endokrinoloģijā, pievienojot savam jau tā plašajam produktu portfelim vairākas jaunas zāļu grupas 2. tipa cukura diabēta ārstēšanai. Šādā veidā AstraZeneca ir kļuvusi par kompāniju, kura piedāvā ārstiem un pacientiem visdaudzveidīgāko produktu klāstu 2. tipa cukura diabēta ārstēšanai.

Lūdzu, iepazīstieties mūsu globālajā vietnē ar oficiālo AstraZeneca atbildes paziņojumu par Krievijas-Ukrainas karu.

Informācija veselības aprūpes speciālistiem ES valstīs, kuru pacienti no Ukrainas piespiedu kārtā ir pārvietoti Krievijas iebrukuma dēļ.


AstraZeneca ir izveidojusi tiešsaistes vietni AZ COVID-19 vakcīnas saņēmējiem un veselības aprūpes speciālistiem.

Biežāk uzdotie jautājumi par COVID-19 un AstraZeneca ir apkopoti šajā vietnē: https://know.az/2IW3nrY.


„AstraZeneca” sadarbojas ar Oksfordas universitāti, strādājot pie iespējamas Covid-19 vakcīnas izstrādes

2020. gada aprīļa beigās „AstraZeneca” paziņoja par savu lēmumu sadarboties ar Oksfordas universitāti pie iespējamas Covid-19 vakcīnas izstrādes. Pušu vienošanās nu ir apstiprināta, un ir uzsākti klīniskie pētījumi vakcīnai izstrādei. Pētījumos sākotnēji tiek pētīts vakcīnas drošums un efektivitāte, iesaistot veselīgus brīvprātīgos vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Tajā pašā laikā „AstraZeneca” strādā pie vakcīnas ražošanas kapacitātes palielināšanas.

Uzņēmums „AstraZeneca” ir saņēmis atbalstu vairāk nekā 1 miljarda ASV dolāru apmērā no ASV Biomedicīnas progresīvās pētniecības un izstrādes iestādes (BARDA).

Uzņēmums sadarbojas arī ar starptautiskām organizācijām, piemēram, Epidēmijgatavības inovāciju koalīciju (CEPI), Vakcīnu un vakcinācijas globālo aliansi un Pasaules Veselības organizāciju.

Lasīt visu paziņojumu AstraZeneca.com šeit >>

Informācija par COVID-19

AstraZeneca reaģē COVID-19 pandēmijas uzliesmojuma laikā atbilstoši uzņēmuma pamatvērtībām: mēs sekojam zinātnei, mūsu prioritāte ir pacients, mēs rīkojamies atbildīgi. AstraZeneca mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu medikamentu pieejamību pacientiem, drošību un veselību uzņēmuma darbiniekiem un sabiedrībai kopumā.

Plašāku informāciju par AstraZeneca darbībām pandēmijas laikā, varat atrast globālajā vietnē www.astrazeneca.com.

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu, vai medmāsu.

Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas zāļu lietošanas instrukcijā.

Jūs varat ziņot par blakusparādībām: https://contactazmedical.astrazeneca.com, kā arī tieši Zāļu valsts aģentūras interneta vietnē: www.zva.gov.lv.

Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par zāļu drošumu.

Atklātības kodekss

AstraZeneca ir uz zinātni vērsts uzņēmums, kas izstrādā inovatīvas recepšu zāles, ilgstoši atbalstot medicīnisko izglītību un zinātnisko izpēti.

Atklātības ziņojuma izveide ir iespēja AstraZeneca, kā  Eiropas Farmaceitisko rūpniecību un asociāciju federācijas (EFPIA) korporatīvajam biedram  apliecināt savu vērtību un principu ievērošanu, kas ir par pamatu EFPIA Atklātības kodeksam un citām caurskatāmības prasībām Eiropā. Sadarbību ar veselības aprūpes speciālistiem/organizācijām (VAS/VAO) nosaka AstraZeneca Ētiskas sadarbības politika un to pamatojošie standarti, kā arī absolūta jebkādu vērtību, kas paredzētas vai varētu tikt uzskatītas par nepieņemamu ietekmi, sniegšanas vai saņemšanas nepieļaušana.

Šajos dokumentos Jūs atradīsiet detalizētu informāciju par AstraZeneca sniegto  finansiālu un nefinansiālu atbalstu VAS un VAO. Sākumā mēs rekomendējam iepazīties ar Metodoloģiskajām piezīmēm, kas publicētas  šajā vietnē. Šo piezīmju mērķis ir izskaidrot AstraZeneca pieeju informācijas izpaušanai, iekļaut galvenās definīcijas, datus par izpaušanas darbību jomu un galvenos datu apkopošanas un ziņošanas procesa elementus.

Metodoloģija 2015. gads (164kb)

Ziņojums 2015. gads (183kb)

Metodoloģija 2016. gads (164kb)

Ziņojums 2016. gads (148kb)

Metodoloģija 2017. gads (124kb)

Ziņojums 2017. gads (124kb)

Metodoloģija 2018. gads (174kb)

Ziņojums 2018. gads (314kb)

Metodoloģija 2019. gads (967kb)

Ziņojums 2019. gads (128kb)

Metodoloģija 2020. (968kb 

Ziņojums 2020. gads

Karjeras iespējas AstraZeneca

AstraZeneca piedāvā plašas karjeras iespējas starptautiskā darba vidē. Lai iegūtu vairāk informāciju par vietējām un starptautiskām vakances, lūdzu nospiediet šeit.

 

1011830.011_10/16_LV

Atbalsts pacientu organizācijām

Latvija

SIA “AstraZeneca Latvija”
Skanstes iela 50 A
Rīga, LV-1013
Tālrunis: +371 67377100
latvia@astrazeneca.com

Saistītās saites

Veselības aprūpes speciālistiem un pacientiem

Diabēts A-Z

Materiālā vai cita veida atbalsta pieprasījums

Šī vietne pēdējo reizi ir atjaunota 29.03.2022

LV-1298-03-2022